Connect with us

Social media

Ako pomôcť Ukrajine?

Published

on

Vo februári tohto roku vypukla na Ukrajine ruská invázia. Dôsledkom toho sme aj na naše územie prijali tisícky utečencov. Chcete aj vy nejakým spôsobom pomôcť Ukrajine? V súčasnosti máte totiž veľa možností.

V tomto článku vám prinášame zoznam tých najväčších zbierok. Všetky financie pôjdu na pomoc pre Ukrajincov. Ak nechcete pomôcť vo forme peňazí, môžete im zabezpečiť základné potraviny a hygienické potreby.

Najväčšie zbierky v súčasnosti

V nasledujúcich riadkoch sa dočítate o tých najväčších zbierkach, ktoré momentálne stále prebiehajú. Na internete však nájdete aj množstvo podvodov, preto si môžete danú zbierku overiť na tomto odkaze. O mnohých podvodoch sa máte možnosť dočítať aj na stránke Ministerstva vnútra.

Človek v ohrození

Všetky vyzbierané peniaze poputujú na zabezpečenie pitnej vody a jedla, psychosociálnej podpory, na bezpečné domovy a iné humanitárne potreby pre ľudí, ktorí opustili kvôli invázii Ukrajinu.

Úsmev ako dar

Vyzbierané peniaze budú použité na lieky, pokrytie zdravotnej starostlivosti, zdravotných pomôcok či úkonov pre rodiny s deťmi, ktoré utekajú pred ruskou inváziou.

Camp Žilina

Na Slovensku vzniklo aj množstvo táborov pre utečencov z Ukrajiny. Jedným z nich je aj Camp Žilina, ktorý im zabezpečuje krátkodobé, ale aj dlhodobé ubytovanie. Utečencom poskytuje aj plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť. Peniaze tak môžete dať aj na takto vytvorené dobrovoľnícke tábory.

Kto pomôže Ukrajine

Táto zbierka vznikla najmä dôsledkom mimovládnych organizácií. Slúži na zabezpečenie pitnej vody, jedla, hygienických potrieb a zdravotnej starostlivosti, vrátane liekov.

Na výber tak máte skutočne veľké množstvo zbierok, do ktorých máte možnosť poslať istú časť financií. Samozrejme, všetko to záleží od vás a vašich možností. Tiež sa môžete prihlásiť ako dobrovoľník a pomáhať vo vytvorených táboroch. Dokážete tak, že vaše srdce je skutočne na pravom mieste a viete pomôcť aj človekovi v núdzi.

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Pomôžte Ukrajine aj vy: Poradíme vám, ako na to! - MakeMyDay

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

NEWS

Meta pridáva novú sekciu pre bezpečnosť novinárov na svojej platforme: Ako pomôže poskytnúť návody a rady pre online bezpečnosť práce novinárov na Facebooku?

Published

on

Meta, ktorá je materskou spoločnosťou Facebooku a zodpovedá za jeho produkty, uviedla novú sekciu zameranú na bezpečnosť pre novinárov na svojej platforme. Nová sekcia bude poskytovať návody a tipy pre novinárov, ako sa ochrániť pred online hrozbami a zlepšiť svoju bezpečnosť pri práci na Facebooku.

Podľa Social Media Today, nová sekcia zahŕňa návody na zabezpečenie účtu, ovládanie súkromia a správu obsahu. Sekcia bude tiež obsahovať odkazy na externé zdroje a organizácie, ktoré ponúkajú podrobné návody a služby na ochranu novinárov online.

Novinári sú často vystavení rôznym rizikám pri výkone svojich povinností, vrátane online hrozieb, ako sú útoky hackerov, phishing a šírenie dezinformácií. Vytvorením tejto novej sekcie na platforme Meta sa spoločnosť snaží zlepšiť bezpečnosť a podporiť novinárov v práci.

Meta sa v poslednej dobe snaží zlepšiť svoje bezpečnostné opatrenia a zvýšiť dôveru používateľov v platformu. Spoločnosť napríklad uviedla novú funkciu, ktorá umožňuje používateľom sledovať, ako ich osobné údaje sú používané a zdieľané na platforme.

Toto sú dôležité kroky v zlepšovaní bezpečnosti a dôvery v sociálne médiá a poskytujú používateľom nástroje na ochranu svojich účtov a dát. Nová sekcia zameraná na bezpečnosť pre novinárov je ďalším krokom Meta v zabezpečení bezpečného a spoľahlivého prostredia pre všetkých používateľov.

Zdroj: Social Media Today „Meta adds new safety resource section for journalists.“ Retrieved from https://www.socialmediatoday.com/

Continue Reading

Social media

YouTube mení svoje heslo na ‚Make America Watch Again‘: Donald Trump sa vracia na obrazovky

Published

on

Trump spat na Youtube

V januári 2021 boli účty exprezidenta Donalda Trumpa na sociálnych médiách, vrátane jeho kanála na YouTube, zablokované počas impeachementu, kedy bol obvinený z podnecovania k povojnovej násilnosti počas zvolenia nového prezidenta. Po niekoľkomesačnom obmedzení si však YouTube zmenil svoje rozhodnutie a umožnil Donaldovi Trumpovi vrátiť sa na platformu.

Podľa Mashable, YouTube informoval verejnosť, že rozhodnutie bolo urobené po zhodnotení aktuálnej situácie a konzultácii s odborníkmi na slobodu prejavu. YouTube však zdôraznil, že ak Donal Trump poruší podmienky používania platformy, bude jeho účet opäť pozastavený.

Vzhľadom na to, že Trumpova podpora zahrňovala aj extrémistické a nepravdivé názory, rozhodnutie YouTube vyvolalo diskusie o tom, či by mali sociálne médiá zaujímať politické stanoviská a ak áno, akým spôsobom by to malo byť uplatňované.

Sociálne médiá sa stretávajú s rozhodnutiami, ktoré sa týkajú rovnováhy medzi slobodou prejavu a ochranou pred šírením nebezpečných informácií a názorov. Niektoré platformy sa snažia riešiť túto problematiku vytváraním nových politík a pravidiel pre používateľov, aby zabezpečili bezpečné a zodpovedné prostredie.

V prípade Donalda Trumpa sa však zdá, že YouTube sa rozhodol znova ho povoliť na platformu, s určitými opatreniami na zabezpečenie ochrany pred nevhodným obsahom. Toto rozhodnutie ukazuje, že diskusie o slobode prejavu a zodpovednosti sú stále aktuálne a spoločnosti budú musieť hľadať spôsoby, ako tieto záležitosti riešiť v budúcnosti.

Zdroj: Mashable. „YouTube reinstates Donald Trump’s channel.“ Retrieved from https://mashable.com/article/

Continue Reading

Social media

Hacker z Twitteru si prilepši,nakúpil si na účet Elona Muska a Baracka Obamu

Published

on

Twitter

V posledných rokoch sa stalo bežným javom, že podvodníci sa snažia získať prístup k osobným účtom používateľov sociálnych médií, ktoré následne využívajú na šírenie nepravdivých správ, phishingové útoky alebo dokonca na podvodné aktivity. V júli 2020 sa podarilo niekoľkým hackerom získať prístup k účtom niekoľkých vplyvných osobností na Twitteri a využiť ich na šírenie podvodných správ.

Tento incident bol rýchlo identifikovaný a hackeri boli zadržaní. Podľa Mashable sa však nedávno ukázalo, že jeden z hackerov využil získané peniaze na nákup drahého Macbooku a iných luxusných predmetov.

Podľa správ bola suma, ktorú hacker získal, veľmi vysoká, pretože využil účty niekoľkých vplyvných osobností, vrátane Elona Muska a Baracka Obamu. Účty boli použité na vydávanie sa za tieto osobnosti a vyzývanie ľudí, aby im poslali bitcoiny.

Hacker sa snažil skryť svoju stopu tým, že prechádzal cez niekoľko virtuálnych sietí a používal falošné údaje, aby zakryl svoju identitu. Avšak vďaka spolupráci medzi federálnymi agentúrami a spoločnosťou Twitter sa mu podarilo zistiť jeho identitu a zadržať ho.

Podobné incidenty sú dôvodom, prečo by mali používatelia sociálnych médií chrániť svoje účty a nezdieľať citlivé informácie. Je dôležité používať silné heslá, dvojfaktorovú autentifikáciu a vyhýbať sa klikaniu na podozrivé odkazy.

Zdroj: Mashable. (2022, February 23). „One of the Twitter hackers used the stolen money to buy a MacBook.“ Retrieved from https://mashable.com

Continue Reading

Hot