Connect with us

NEWS

Seriály, ktoré by ste si v marci nemali nechať ujsť

Published

on

Oscar Isaac sa pripája k Marvel Cinematic Universe, Donald Glover sa vracia s pokračovaním úspešnej série Atlanta a späť je aj Bridgerton. Pozrite sa, čo nás čaká v seriálovom svete už tento mesiac. 

  • Bridgerton

Na Vianoce 2020 sa svetom prehnala horúčka Bridgertonu. Na základe série kníh od Julie Quinn sa táto dráma stala najsledovanejšou sériou Netflixu a získala si oddaných fanúšikov. V prvej sérii tohto hitu sa odohrával románik medzi Daphne Bridgerton a vojvodom z Hastingsu na pozadí šťavnatej drámy londýnskej vysokej spoločnosti a bola sprostredkovaná rozprávačkou z tajomnej spoločnosti Lady Whistledown. Skutočná identita tejto klebetnice bola odhalená na konci prvej série, takže sa uistite, že ste videli všetky časti tejto série predtým, ako si zapnete druhú. Tá bude zameraná na staršieho brata Daphne a jeho hľadanie lásky. Čakajú nás vzrušujúce nové herecké obsadenia – a ak už teraz viete, že vám druhá séria nestačí, môžete sa začať tešiť na druhú a tretiu. 

Druhá séria seriálu Bridgerton vychádza 25. marca na Netflixe. 

  • Moon Knight

Počet prestížnych hercov, ktorí sa nedostali do Marvel Cinematic Universe, sa stále zmenšuje – a ak si vediete zoznam, môžete odškrtnúť Oscara Isaaca, ktorý preberá titulnú úlohu v najnovšom seriáli Marvel TV. Moon Knight je alter-ego Stevena Granta, zdanlivo normálneho muža, ktorý pracuje v londýnskom múzejnom obchode so suvenírmi. Po skúsenostiach so stratou vedomia a spomienkami, ktoré nepozná, Grantovi diagnostikujú disociatívnu poruchu identity a zistí, že zdieľa telo so žoldnierom menom Marc Spector. Postava sa prvýkrát objavila v komiksoch Marvel v 70. rokoch a táto séria uvidí tieto postavy v boji proti mocným bohom Egypta.

Moon Knight bude mať medzinárodnú premiéru 30. marca na Disney +. 

  • Atlanta

Kriticky zbožňovaná šou Donalda Glovera sa vracia na obrazovky po štyroch rokoch vďaka oneskoreniam spôsobeným pandémiou. Comeback excentrickej komediálnej drámy, ktorú BBC Culture minulý rok označilo za 14. najlepší seriál 21. storočia, bol nadšene očakávaný fanúšikmi. Na konci druhej série hlavné trio série nastúpilo do lietadla určeného na európske turné rappera Alfreda. Kontinent je nastavený ako centrálna lokalita pre nový „beh“. Seriál bude mať štyri série a Glover povedal novinárom, že si myslí, že seriál končí perfektne. 

Séria Atlanta má premiéru 24. marca na FX v USA. 

ATLANTA Robbin‘ Season — „Crabs in a Barrel“ — Season Two, Episode 11 (Airs Thursday, May 10, 10:00 p.m. e/p) Pictured (l-r): Lakeith Stanfield as Darius, Donald Glover as Earnest Marks, Brian Tyree Henry as Alfred Miles. CR: Guy D’Alema/FX

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

NEWS

Meta pridáva novú sekciu pre bezpečnosť novinárov na svojej platforme: Ako pomôže poskytnúť návody a rady pre online bezpečnosť práce novinárov na Facebooku?

Published

on

Meta, ktorá je materskou spoločnosťou Facebooku a zodpovedá za jeho produkty, uviedla novú sekciu zameranú na bezpečnosť pre novinárov na svojej platforme. Nová sekcia bude poskytovať návody a tipy pre novinárov, ako sa ochrániť pred online hrozbami a zlepšiť svoju bezpečnosť pri práci na Facebooku.

Podľa Social Media Today, nová sekcia zahŕňa návody na zabezpečenie účtu, ovládanie súkromia a správu obsahu. Sekcia bude tiež obsahovať odkazy na externé zdroje a organizácie, ktoré ponúkajú podrobné návody a služby na ochranu novinárov online.

Novinári sú často vystavení rôznym rizikám pri výkone svojich povinností, vrátane online hrozieb, ako sú útoky hackerov, phishing a šírenie dezinformácií. Vytvorením tejto novej sekcie na platforme Meta sa spoločnosť snaží zlepšiť bezpečnosť a podporiť novinárov v práci.

Meta sa v poslednej dobe snaží zlepšiť svoje bezpečnostné opatrenia a zvýšiť dôveru používateľov v platformu. Spoločnosť napríklad uviedla novú funkciu, ktorá umožňuje používateľom sledovať, ako ich osobné údaje sú používané a zdieľané na platforme.

Toto sú dôležité kroky v zlepšovaní bezpečnosti a dôvery v sociálne médiá a poskytujú používateľom nástroje na ochranu svojich účtov a dát. Nová sekcia zameraná na bezpečnosť pre novinárov je ďalším krokom Meta v zabezpečení bezpečného a spoľahlivého prostredia pre všetkých používateľov.

Zdroj: Social Media Today „Meta adds new safety resource section for journalists.“ Retrieved from https://www.socialmediatoday.com/

Continue Reading

Social media

YouTube mení svoje heslo na ‚Make America Watch Again‘: Donald Trump sa vracia na obrazovky

Published

on

Trump spat na Youtube

V januári 2021 boli účty exprezidenta Donalda Trumpa na sociálnych médiách, vrátane jeho kanála na YouTube, zablokované počas impeachementu, kedy bol obvinený z podnecovania k povojnovej násilnosti počas zvolenia nového prezidenta. Po niekoľkomesačnom obmedzení si však YouTube zmenil svoje rozhodnutie a umožnil Donaldovi Trumpovi vrátiť sa na platformu.

Podľa Mashable, YouTube informoval verejnosť, že rozhodnutie bolo urobené po zhodnotení aktuálnej situácie a konzultácii s odborníkmi na slobodu prejavu. YouTube však zdôraznil, že ak Donal Trump poruší podmienky používania platformy, bude jeho účet opäť pozastavený.

Vzhľadom na to, že Trumpova podpora zahrňovala aj extrémistické a nepravdivé názory, rozhodnutie YouTube vyvolalo diskusie o tom, či by mali sociálne médiá zaujímať politické stanoviská a ak áno, akým spôsobom by to malo byť uplatňované.

Sociálne médiá sa stretávajú s rozhodnutiami, ktoré sa týkajú rovnováhy medzi slobodou prejavu a ochranou pred šírením nebezpečných informácií a názorov. Niektoré platformy sa snažia riešiť túto problematiku vytváraním nových politík a pravidiel pre používateľov, aby zabezpečili bezpečné a zodpovedné prostredie.

V prípade Donalda Trumpa sa však zdá, že YouTube sa rozhodol znova ho povoliť na platformu, s určitými opatreniami na zabezpečenie ochrany pred nevhodným obsahom. Toto rozhodnutie ukazuje, že diskusie o slobode prejavu a zodpovednosti sú stále aktuálne a spoločnosti budú musieť hľadať spôsoby, ako tieto záležitosti riešiť v budúcnosti.

Zdroj: Mashable. „YouTube reinstates Donald Trump’s channel.“ Retrieved from https://mashable.com/article/

Continue Reading

Social media

Hacker z Twitteru si prilepši,nakúpil si na účet Elona Muska a Baracka Obamu

Published

on

Twitter

V posledných rokoch sa stalo bežným javom, že podvodníci sa snažia získať prístup k osobným účtom používateľov sociálnych médií, ktoré následne využívajú na šírenie nepravdivých správ, phishingové útoky alebo dokonca na podvodné aktivity. V júli 2020 sa podarilo niekoľkým hackerom získať prístup k účtom niekoľkých vplyvných osobností na Twitteri a využiť ich na šírenie podvodných správ.

Tento incident bol rýchlo identifikovaný a hackeri boli zadržaní. Podľa Mashable sa však nedávno ukázalo, že jeden z hackerov využil získané peniaze na nákup drahého Macbooku a iných luxusných predmetov.

Podľa správ bola suma, ktorú hacker získal, veľmi vysoká, pretože využil účty niekoľkých vplyvných osobností, vrátane Elona Muska a Baracka Obamu. Účty boli použité na vydávanie sa za tieto osobnosti a vyzývanie ľudí, aby im poslali bitcoiny.

Hacker sa snažil skryť svoju stopu tým, že prechádzal cez niekoľko virtuálnych sietí a používal falošné údaje, aby zakryl svoju identitu. Avšak vďaka spolupráci medzi federálnymi agentúrami a spoločnosťou Twitter sa mu podarilo zistiť jeho identitu a zadržať ho.

Podobné incidenty sú dôvodom, prečo by mali používatelia sociálnych médií chrániť svoje účty a nezdieľať citlivé informácie. Je dôležité používať silné heslá, dvojfaktorovú autentifikáciu a vyhýbať sa klikaniu na podozrivé odkazy.

Zdroj: Mashable. (2022, February 23). „One of the Twitter hackers used the stolen money to buy a MacBook.“ Retrieved from https://mashable.com

Continue Reading

Hot