Connect with us

NEWS

Čo prinesie nový rad vlajkovej lodi Samsung Galaxy S22?

Published

on

zdroj: www.gsmarena.com/l

Jeden z najväčších výrobcov smartphonov na svete – Samsung už vo februári 2022 predstaví ďalší rad zo svojej prémiovej série Samsung Galaxy, tentokrát s podtitulom S22. Aké novinky prinesie nová vlajková loď?

Samsung už stihol na svojom YouTube zverejniť krátku 30 sekundovú upútavku a podľa mnohých expertov sa môžeme tešiť na zlepšenie vo viacerých smeroch. Upútavka síce neprezradila žiadne konkrétne prelomové informácie, no na internete koluje už kopec ,,leaknutých“ špecifikácií a zdá sa, že nadšenci zariadení Kórejskeho výrobcu by mali čakať veľké veci.

Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra

Novú rodinu by mala tvoriť trojica smartphonov, z ktorých bude najvýkonnejší a najviac vybavený Samsung Galaxy S22 Ultra. Ako jediný z nich by mal taktiež obsahovať zabudované pero S Pen. Cenovka pre európsky trh sa odhaduje na 1249€-1449€. Stredný variant Galaxy S22+ by sa mal pohybovať na úrovni 1049€-1099€ a základný model Galaxy S22 849€-899€. Zatiaľ sa však jedná len o špekulácie a oficiálne predstavenie Samsung naplánoval na 9. februára.

Odhadované parametre a vylepšenia

Samsung Galaxy S22

Základný model z novej rady S22 by mal obsahovať:

 • 6,1-palcový „Dynamic AMOLED 2X“ displej s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov
 • frekvencia obrazu do 120 Hz, jas do 1 500 nitov
 • ochranné sklo Gorilla Glass Victus
 • čipset Exynos 2200, 8-jadrový procesor a AMD RDNA 2 grafika
 • 8GB RAM
 • podporované 5G
 • 50Mpx hlavný fotoaparát (svetelnosť f/1,8, optická stabilizácia obrazu, veľkosť pixelov 1,0 µm)
 • 12Mpx ultraširokouhlý objektív (f/2,2, 1,44µm pixely)
 • 10Mpx teleobjektív (f/2,4, OIS, 1,0µm pixely s 3-násobným optickým zoomom)
 • 10Mpx selfie kamera (f/2,2)

Samsung Galaxy S22+

Navyše oproti lacnejšiemu variantu:

 • väčší 6,6-palcový displej
 • väčšia batéria

Samsung Galaxy S22 Ultra

Navyše oproti lacnejším variantom:

 • väčší 6,8-palcový displej s rozlíšením 3 080 x 1 440 pixelov
 • jas do 1 750 nitov
 • 108Mpx hlavný fotoaparát (f/1,8) s OIS
 • dvojica 10Mpx teleobjektívov: s 3-násobným (f/2,4, 1/3,52″, 1,12 µm, OIS) a 10-násobným periskopickým zoomom (f/4,9, 1/3,52″, 1,12 µm, OIS)
 • 40Mpx selfie kamera
 • zabudované dotykové pero S Pen
 • väčšia batéria
 • variant s 12GB RAM

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

NEWS

Meta pridáva novú sekciu pre bezpečnosť novinárov na svojej platforme: Ako pomôže poskytnúť návody a rady pre online bezpečnosť práce novinárov na Facebooku?

Published

on

Meta, ktorá je materskou spoločnosťou Facebooku a zodpovedá za jeho produkty, uviedla novú sekciu zameranú na bezpečnosť pre novinárov na svojej platforme. Nová sekcia bude poskytovať návody a tipy pre novinárov, ako sa ochrániť pred online hrozbami a zlepšiť svoju bezpečnosť pri práci na Facebooku.

Podľa Social Media Today, nová sekcia zahŕňa návody na zabezpečenie účtu, ovládanie súkromia a správu obsahu. Sekcia bude tiež obsahovať odkazy na externé zdroje a organizácie, ktoré ponúkajú podrobné návody a služby na ochranu novinárov online.

Novinári sú často vystavení rôznym rizikám pri výkone svojich povinností, vrátane online hrozieb, ako sú útoky hackerov, phishing a šírenie dezinformácií. Vytvorením tejto novej sekcie na platforme Meta sa spoločnosť snaží zlepšiť bezpečnosť a podporiť novinárov v práci.

Meta sa v poslednej dobe snaží zlepšiť svoje bezpečnostné opatrenia a zvýšiť dôveru používateľov v platformu. Spoločnosť napríklad uviedla novú funkciu, ktorá umožňuje používateľom sledovať, ako ich osobné údaje sú používané a zdieľané na platforme.

Toto sú dôležité kroky v zlepšovaní bezpečnosti a dôvery v sociálne médiá a poskytujú používateľom nástroje na ochranu svojich účtov a dát. Nová sekcia zameraná na bezpečnosť pre novinárov je ďalším krokom Meta v zabezpečení bezpečného a spoľahlivého prostredia pre všetkých používateľov.

Zdroj: Social Media Today „Meta adds new safety resource section for journalists.“ Retrieved from https://www.socialmediatoday.com/

Continue Reading

Social media

YouTube mení svoje heslo na ‚Make America Watch Again‘: Donald Trump sa vracia na obrazovky

Published

on

Trump spat na Youtube

V januári 2021 boli účty exprezidenta Donalda Trumpa na sociálnych médiách, vrátane jeho kanála na YouTube, zablokované počas impeachementu, kedy bol obvinený z podnecovania k povojnovej násilnosti počas zvolenia nového prezidenta. Po niekoľkomesačnom obmedzení si však YouTube zmenil svoje rozhodnutie a umožnil Donaldovi Trumpovi vrátiť sa na platformu.

Podľa Mashable, YouTube informoval verejnosť, že rozhodnutie bolo urobené po zhodnotení aktuálnej situácie a konzultácii s odborníkmi na slobodu prejavu. YouTube však zdôraznil, že ak Donal Trump poruší podmienky používania platformy, bude jeho účet opäť pozastavený.

Vzhľadom na to, že Trumpova podpora zahrňovala aj extrémistické a nepravdivé názory, rozhodnutie YouTube vyvolalo diskusie o tom, či by mali sociálne médiá zaujímať politické stanoviská a ak áno, akým spôsobom by to malo byť uplatňované.

Sociálne médiá sa stretávajú s rozhodnutiami, ktoré sa týkajú rovnováhy medzi slobodou prejavu a ochranou pred šírením nebezpečných informácií a názorov. Niektoré platformy sa snažia riešiť túto problematiku vytváraním nových politík a pravidiel pre používateľov, aby zabezpečili bezpečné a zodpovedné prostredie.

V prípade Donalda Trumpa sa však zdá, že YouTube sa rozhodol znova ho povoliť na platformu, s určitými opatreniami na zabezpečenie ochrany pred nevhodným obsahom. Toto rozhodnutie ukazuje, že diskusie o slobode prejavu a zodpovednosti sú stále aktuálne a spoločnosti budú musieť hľadať spôsoby, ako tieto záležitosti riešiť v budúcnosti.

Zdroj: Mashable. „YouTube reinstates Donald Trump’s channel.“ Retrieved from https://mashable.com/article/

Continue Reading

Social media

Hacker z Twitteru si prilepši,nakúpil si na účet Elona Muska a Baracka Obamu

Published

on

Twitter

V posledných rokoch sa stalo bežným javom, že podvodníci sa snažia získať prístup k osobným účtom používateľov sociálnych médií, ktoré následne využívajú na šírenie nepravdivých správ, phishingové útoky alebo dokonca na podvodné aktivity. V júli 2020 sa podarilo niekoľkým hackerom získať prístup k účtom niekoľkých vplyvných osobností na Twitteri a využiť ich na šírenie podvodných správ.

Tento incident bol rýchlo identifikovaný a hackeri boli zadržaní. Podľa Mashable sa však nedávno ukázalo, že jeden z hackerov využil získané peniaze na nákup drahého Macbooku a iných luxusných predmetov.

Podľa správ bola suma, ktorú hacker získal, veľmi vysoká, pretože využil účty niekoľkých vplyvných osobností, vrátane Elona Muska a Baracka Obamu. Účty boli použité na vydávanie sa za tieto osobnosti a vyzývanie ľudí, aby im poslali bitcoiny.

Hacker sa snažil skryť svoju stopu tým, že prechádzal cez niekoľko virtuálnych sietí a používal falošné údaje, aby zakryl svoju identitu. Avšak vďaka spolupráci medzi federálnymi agentúrami a spoločnosťou Twitter sa mu podarilo zistiť jeho identitu a zadržať ho.

Podobné incidenty sú dôvodom, prečo by mali používatelia sociálnych médií chrániť svoje účty a nezdieľať citlivé informácie. Je dôležité používať silné heslá, dvojfaktorovú autentifikáciu a vyhýbať sa klikaniu na podozrivé odkazy.

Zdroj: Mashable. (2022, February 23). „One of the Twitter hackers used the stolen money to buy a MacBook.“ Retrieved from https://mashable.com

Continue Reading

Hot